Predslov: Praktická moderná mágia, mágia ako životný štýl
Pavol Malenký
 •  
 • Mobil: +49 160 95813493 E-mail 0

Láska & osvietenie

Kniha Pavla Malenkýho

Ich podstatou je myšlienka, že človek by napríklad mal alebo musí byť pozitívny a potom k nemu príde všetko samé od seba. Úspech, peniaze, dobré vzťahy. Alebo sa začnete inak stravovať a všetko bude v poriadku, budete zdraví. Môžete vykonávať aj určité rituály alebo cvičenia a všetko bude super... Milióny ľudí na celom svete si tieto knihy prečítali, avšak len čiastočne niečo dosiahli. Táto kniha vám vysvetlí prečo. Realita je oveľa komplikovanejšia a komplexnejšia. Často sa zabúda na veľmi dôležité súvislosti.

Novým fenoménom je aj tzv. hra protikladov. Realita, problémy a výzvy nie sú čierne alebo biele. Úspech sa skrýva v správnej kombinácii, v správnej miere a na správnom mieste. Aj hadí jed sa môže použiť na liečenie, ak vieme, v akom množstve a pri akých ochoreniach ho môžeme s úspechom použiť. A naopak, antibiotiká alebo dokonca aj med môžu spôsobiť smrť (ak nastane silná alergická reakcia). Každý dobrý nápad sa stáva negatívnym, ak ide do extrému. Úspech spočíva v zlatej strednej ceste. Musíme byť disciplinovaní a zároveň počúvať naše vnútorné dieťa, aby sme sa odvážili a robili “bláznivé”, či nečakané kroky. Táto kniha je vhodná pre ľudí, ktorí majú otvorenú myseľ a srdce, a ktorí sú ochotní prijať nové myšlienky a predovšetkým ich aj vyskúšať a začleniť do svojho každodenného života.

 • Obal

  Obal

 • Knižka a pracovná knižka

  Knižka a pracovná knižka

 • Čítanie a cvičenie robí majstra!

  Čítanie a cvičenie robí majstra!

Ak už od začiatku viete všetko lepšie, odložte túto knihu bokom a žite svoj život ďalej tak, ako predtým. Je to v poriadku. Táto kniha bude pre vás prínosná len vtedy, ak sa budete riadiť odporúčaniami, ktoré sú v nej obsiahnuté, vyskúšate ich a budete vykonávať cvičenia, ktoré sú v nej popísané. Nemusíte mi veriť, jednoducho to vyskúšajte! Preneste odporúčania do svojho každodenného života. Prax a skúsenosti ukážu, čo je užitočné a čo nie.

Jeden profesor prišiel za zenovým majstrom do jeho chrámu, aby sa naučil niečo nové. Vysvetlil a podrobne popísal majstrovi svoje skúsenosti a poznatky, aké je jeho postavenie a aké má životné priority. Zrazu sa ho zenový majster spýtal: „Nedáte si šálku čaju?“ Profesor mu odpovedal, že z dlhého rozprávania mu už vyschlo v hrdle a dúšok čaju by mu padol dobre. Zenový majster položil na stôl šálku a začal mu do nej nalievať čaj. Keď už bola šálka plná, zenový majster mu stále ďalej nalieval, až ten čaj začal čoskoro tiecť nielen po stole, ale aj po podlahe. Profesor bol šokovaný a skríkol: „Nevidíte, že tá šálka je už plná?“ „Ale áno“, odpovedal mu zenový majster, „ale vy ste rovnako plný a ja vás nemôžem nič naučiť! Musíte najskôr vyliať svoju vlastnú vnútornú šálku a až potom vás môžem niečo naučiť.“

Túto knihu sme napísali aj pre našich klientov, žiakov a fanúšikov. Zistili sme, že určité veci sa neustále opakujú. Niektoré rady sú veľmi individuálne a v tejto knihe to veľmi dobre vysvetlím. Prečo, ako a načo. Existuje však veľmi veľa všeobecných postupov, ktoré možno úspešne nasledovať.

Každá téma je vždy vysvetlená do určitej hĺbky. Vysvetľuje, prečo je tento smer dôležitý, prečo sú určité myšlienky, veci a aj cvičenia veľmi užitočné, a tiež ich praktické vykonávanie. Ak ste v tejto oblasti nováčikom, tak v každej kapitole odporúčam aj knihy, ktoré idú v danej oblasti ešte hlbšie.

Všetci chceme len jedno: byť šťastní!

Želáme si život naplnený radosťou, život s dobrým zdravím, dostatkom peňazí a láskyplným vzťahom. Ale aká je realita? Ešte nikdy v histórii nemalo toľko ľudí psychické problémy. Burnout a depresia sú na vzostupe. Buď ľudia trpia nedostatkom peňazí alebo pracujú toľko, že dostanú depresiu alebo syndróm vyhorenia. Alebo sú ľudia bohatí, ale vnútorne nenaplnení, prázdni a nespokojní. Veľmi veľa úspešných a bohatých ľudí už preto spáchalo samovraždu. Napríklad Avicii, Robin McLaurin Williams, Chester Bennington, Simone Sherise Battle, Robert Enke a veľa ďalších dosiahlo to, po čom mnohí túžia. Slávu, peniaze, úspech... a... Usilujeme sa o niečo, čo nás potom dovedie k samovražde?

Vzťahy neboli ešte nikdy také nestabilné a zlé, ako sú v dnešnej dobe. V tejto knihe sa dozviete, ako môžete žiť zdravšie, s dostatkom peňazí a v šťastnom vzťahu a ako môžete zlepšiť svoje zdravie. Ako si môžete užívať svoj vzťah alebo nájsť k sebe vhodného životného partnera.

Táto kniha pôjde veľmi do hĺbky a táto hĺbka vás môže miestami aj trošku desiť. Je to desivé kvôli tomu, pretože nám to ukazuje, z akej hĺbky vychádzajú naše rozhodnutia a prečo sa v určitých situáciách rozhodujeme tak alebo onak. Všetko je tu podrobne vysvetlené a ukázané na cvičeniach. Vďaka cvičeniam zistíte, prečo sa človek v určitých situáciách správa tak alebo onak a ako to zmeniť. Ale pozor, môže to byť veľmi osobné a nepríjemné. Ale až vtedy, keď vaša hlava hovorí: „To má byť čo…“ začína proces učenia. Jediné, čo potrebujete je otvorené srdce a jednoducho to chcieť vyskúšať. Človek môže donekonečna filozofovať o mnohých témach, ale až v praxi spozná, či niečo funguje alebo nie.

V tejto knihe uvediem veľa praktických cvičení, pri ktorých budete vidieť pokrok už za niekoľko hodín, dní alebo týždňov. Poukážem aj na oveľa hlbšie témy, ktoré vysvetľujú, prečo niečo funguje, hoci to ešte nie je vedecky dokázané. Zatiaľ ešte nie je, ale čoskoro bude. Všetko, čo je napísané v tejto knižke, berte prosím ako možné vysvetlenia. Nemusíte mi veriť, ale mali by ste to vyskúšať, aby ste to mohli posúdiť alebo odsúdiť.

Je len otázkou času, kedy veda vyvinie vysokocitlivé zariadenia, ktoré dokážu merať to, čo je dnes nemerateľné. Veľa z toho, o čom dnes vieme, bolo tiež pred desaťročiami alebo storočiami iba teóriou, dnes je to dokázané. Napríklad teória relativity. To je predsa skvelý pokrok!

Prečo hlbšie? Musíme pracovať na hlbších príčinách. Myslíme si, že naše názory na nás samotných, na Boha a svet nemajú žiadny vplyv na naše rozhodnutia a „realitu“. Naopak! Naše poznanie, viera a predstavy sú tým, čo nás definuje. A práve to, v čo veríme a neveríme veľmi silno ovplyvňuje naše každodenné správanie a rozhodnutia.

Ak si myslíš, že to dokážeš, dokážeš to. Ak si myslíš, že to nedokážeš, nedokážeš to. V oboch prípadoch máš pravdu.
Henry Ford

Čo to má spoločné s mágiou? Veľa. Mágia je pre nás životný štýl.

Mágia predstavuje prístup k životu a k sebe samému. Nie je to viera, ale veda o vedomí a energii. Všetko je energia a vedomie. Každý, kto túto vedu raz zažil, nastúpil na svoju magickú cestu.

Uvedieme tu rituály, ale aj ďalšie praktické návody na riešenie mnohých problémov. Zameriame sa na témy, ktoré ľudí najviac trápia, ako sú láska, zdravie, peniaze a šťastie. Ak očakávate jednoduchý 3-krokový návod na to, ako to dosiahnuť, budete sklamaní!

Jedná sa o hlboké prepojenia, ktoré idú až do jadra problému. Žiadne „rýchlokvasené“ polovičné riešenia, ktoré vydržia len niekoľko dní. Nie, tu ide o hlboké a dlhodobé zmeny, ktoré vedú k dlhodobému úspechu, zdraviu, šťastiu a zdravým a dobrým vzťahom.

Na konci každej kapitoly nájdete zhrnutie s cvičeniami a ďalšou odporúčanou literatúrou. Najskôr si prečítajte celú knihu a potom začnite s cvičeniami. Kde vás topánka tlačí najviac, tomu venujte najviac času a energie.

Kde je vôľa, tam je aj cesta!

Táto kniha je určená tým, ktorí chcú dosiahnuť úspech s mágiou. Veľa ľudí vykonalo rituály a takmer nič sa nestalo. Predtým, ako magické rituály môžu fungovať, musia byť splnené určité podmienky. Nemôžete oddeliť duchovný vývoj mága od rituálu a jeho úspechu.

To, čo povedal Mojžiš pri Červenom mori, alebo čo Ježiš alebo Ráma povedal chorým, nie je tajomstvom. Keď sa o to ale pokúsili iní, nič sa nestalo. Prečo? Pretože títo ľudia boli na úplne inej duchovnej a energetickej úrovni. Ako to môžete tiež dosiahnuť, nájdete v tejto knižke.

Učenie pre život: Čo nás v škole žiaľ nenaučili

V našich školách sa učíme veľa informácií naspamäť, aby sme po ich preskúšaní na ne zabudli. To najdôležitejšie ale ľudia zvyčajne nevedia:

 • 1. Čo ma baví?
 • 2. V čom som dobrý/á?
 • 3. Čo naozaj chcem?
 • 4. Prečo to chcem?
 • 5. Prečo som tu?

V škole nás nenaučili ako byť kreatívnymi alebo ako správne komunikovať s ostatnými. Medziľudské vzťahy nie sú súčasťou školského systému. Časový a finančný manažment nie je zahrnutý v učebných osnovách.

Škola je v mnohých ohľadoch veľmi dôležitá. Mohla by byť oveľa lepšia, keby nepodstatné témy boli v učebných osnovách nahradené takými témami, ktoré sú dôležité pre náš budúci život.

Túto medzeru v učebných osnovách by som chcel zaplniť mojou knihou. Možno sa pýtate, čo to má spoločné s mágiou. Mágia začína tam, kde začíname chápať, že všetci sme energia a prechádzame z jedného života do druhého. A nielen chápať, potrebujeme to prežiť, aby sme dokázali precítiť ticho a hĺbku v meditácii. Ticho je ťažké dosiahnuť, keď sme obklopení ťažkosťami a problémami. Iba ten, kto vie, kto je a čo chce, môže dosiahnuť veľké veci. V škole nás za chyby trestali, ale bez chýb sa nemôžeme ďalej rozvíjať. Učíme sa z našich chýb a ich dôsledkov. Dobrým príkladom sú deti. Padali nespočetne veľakrát, kým sa naučili chodiť. To znamená, že každý z nás sa môže naučiť všetko, ak to skutočne chce. Takmer každý človek sa toho veľa naučil ako dieťa, či už plaziť sa, chodiť alebo rozprávať.

Z toho vyplýva, že môžeme zvládnuť všetko, stačí len chcieť. Deti sú fascinujúce, skúšajú a padajú dovtedy, kým to nezvládnu. My sa vzdávame už po niekoľkých pokusoch. Nechávame sa odradiť chybami namiesto toho, aby sme sa z nich poučili a rástli. Chyby sú ale dôležitou súčasťou nášho života, musíme ich len rozpoznať a nevzdávať sa.

Učenie je dlhý proces. Deti sa učia chodiť tak dlho, kým sa nedokážu pohybovať samostatne. Tak isto je potrebný dlhý čas na dokonalé zvládnutie cudzieho jazyka. Nikto, kto sa naozaj chcel učiť, sa nikdy nevzdal. Človek potrebuje odvahu na to, aby robil chyby a vedel s nimi správne zaobchádzať. Deti padajú a smejú sa, vstávajú a skúšajú to ďalej. Takýto prístup k životu eliminuje každodenný stres.

V minulosti sa ľudia viac hýbali a menej jedli. Dnes je to naopak, nie je to bláznovstvo? Ľudia sa často čudujú tomu, prečo sú chorí a nespokojní. V dnešnej spoločnosti sa neúspešnosť a smrť potláča, nehovorí sa o nich. Z každého neúspechu sa však môžete niečo naučiť a ďalej sa rozvíjať. A smrť môže byť dobrým motivátorom! Čo riskujete? Nič, pretože tak či tak raz zomriete! A to nie je všetko, v konečnom dôsledku žiadna smrť neexistuje. O tom tu budem tiež písať.

V tejto knihe sa dozviete aj to, čo nasleduje po smrti a čo je predtým, ako sa človek zrodí. Napríklad starí, už veľmi chorí ľudia ľutujú, že v tom čase nemali odvahu splniť si svoje sny. Namiesto toho premárnime svoj čas zbytočnými vecami a nakoniec ochorieme z nezdravého jedla, pitia alebo iných zlých návykov. Každý vie, čo je nezdravé, a napriek tomu to robíme, prečo? Tu nájdete odpovede…

Kto som? Čo je zmyslom môjho života?

Pokiaľ sa máme dobre, tak sa zmyslom života takmer nezaoberáme alebo iba veľmi málo. Ak sa nám vodí zle, pýtame sa prečo a obviňujeme z toho Boha. Bohužiaľ, je to často práve bolesť, ktorá nás prebudí a privedie nás na cestu hľadania večnosti a nekonečnej lásky. Dokonca aj bohatí a mocní ľudia sú väčšinou nespokojní a nešťastní. Prečo? Pretože nie sme iba toto telo, tieto myšlienky a pocity, ale aj niečo večné, čo je v našom srdci. Toto niečo sa nazýva duša, svetlo, vedomie a radosť. Dáva silu telu, myšlienkam a pocitom. Duša prechádza z jedného života do druhého a žije aj po fyzickej smrti. A pretože sme večné svetelné bytosti, môže nás urobiť šťastnými a spokojnými len večnosť a svetlo ničím nepodmienenej lásky. Dovtedy, kým nenájdeme večnosť a nekonečnosť, nebudeme šťastní, ale neustále budeme niečo hľadať, avšak nič nenájdeme.

Boh nám dal slobodnú vôľu. Existuje 10 znakov/znamení alebo pozitívnych zmien, ktoré vidíme na sebe alebo iných, keď kráčame tou správnou cestou k nám samotným, k Bohu, k láske a k pravde (pozri: Neale Donald Walsch, Rozhovory s Bohom I., kniha prvá, kapitola 5.) Existujú zákony a odporúčania, ako žiť v mieri a láske. Tieto zákony a odporúčania nemusíme dodržiavať, ale potom vzniká nerovnováha, choroba a bolesť. Je to prirodzený dôsledok tejto voľby, nie trest.

Existuje len jeden Boh, ktorý sa odráža v rôznych náboženstvách a žije v každom z nás ako vedomie a energia. V každom náboženstve možno teda nájsť veľa právd, ale aj veľa neprávd, ktoré tam boli neskôr doplnené alebo vynechané inými ľuďmi. Každý z nás sa môže rozprávať so svojím vyšším Ja alebo Bohom. Každý môže preskúmať svoje podvedomie a spoznať svoje minulé životy. Všetku múdrosť máte v sebe. Táto kniha vám má pomôcť otvoriť tieto vnútorné dvere, a dodať vám odvahu, dôverovať v seba samého, vo svoje vyššie pocity a inšpirácie.

Nie som jediným autorom tejto knihy. Okrem mňa (Pavla Malenkého), napísala veľa častí aj moja manželka Marion Daghan-Malenky, rovnako ako aj naši žiaci a adepti mágie: Slávka, Darinka, Jaro a hlavne Monika. Táto kniha vznikla len vďaka podpore našich priateľov, asistentov/asistentiek a klientov. Ďakujem aj Leonovi! Touto cestou vám všetkým srdečne ďakujem. Bez vás by táto kniha nevznikla, nebola by taká dobrá a pestrá. Ďakujem. 🙂

Veľa zábavy pri čítaní a cvičení.

Pavol Malenký

Meditácia .MP3

Prvé meditácie

Meditácia pre začiatočníkov aj pokročilých .mp3 je dlhá 17 minút a je vhodná najmä pre prvé meditácie.

Na začiatku je meditatívna gitara s úvodom, ktorý vysvetľuje, čo je to meditácia. Potom nasleduje druhá časť s ďalším gitarovým sprievodom s afirmáciami.

Afirmácie sú myšlienkové vzorce, prostredníctvom ktorých vytvárame naše každodenné pozitívne prežitky a upevňujeme nové pozitívne myšlienkové vzorce.

Potom nasleduje hlboká relaxácia s kolážou rôznych zvukov prírody... Užite si to! A krásne meditácie.

„Život človeka je to, čo z neho urobia jeho myšlienky.“

Hudba a slová sú síce zvuky, ale prostredníctvom nich je možné vytvoriť aj ticho, pokoj a pohodu. Naučiť sa meditovať je veľmi ľahké. Nechajte sa len viesť.

V tejto meditácii je obsiahnutých 30 rokov našich skúseností s meditáciami, hypnózou a tranzom!

Vypočuj si najlepšiu vedenú meditáciu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoje meditácie, rovnováhu a sebapoznanie!

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Pavol Malenký

Meditácia je technika, s ktorou sa učíme kontrolovať svoje myšlienky. Porozumieť pocitom a spoznať seba samého. Všetci chceme byť šťastní. Napriek modernej technike a všetkému pokroku sú dnes ľudia ešte vo väčšom strese, ako kedykoľvek predtým, a nie sú práve najšťastnejší.

Pavol Malenký
Skúsenosti
Mobil: +49 160 9581 3493
E-mail: pmalenky@me.com

Mgr. Monika Slivová
Mobil SK: +421 902 734 483
E-mail:
bielamagia@me.com

Si tým, čím je tvoja najhlbšia, poháňajúca túžba. Aká je tvoja túžba, taká je tvoja vôľa. Aká je tvoja vôľa, také sú tvoje činy. Aké sú tvoje činy, taký je tvoj osud.

Biela mágia je životný štýl, ktorý začína tam, kde končí strach. Ver svojmu srdcu, ver svojej ceste a ver svojim skúsenostiam!

© 2018 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Magierin Damona I Skúsenosti