7 krokov, s ktorými sa dá dosiahnuť takmer všetko!

Maj veľké ciele vždy pred očami a stanú sa veľkými činmi!

Odkiaľ pochádzajú tvoje myšlienky?
Sú tvoje myšlienky naozaj tvojimi myšlienkami?
Sú ti tvoje myšlienky užitočné?
Dokážeš svoje myšlienky kontrolovať & zastaviť?

Bože, daj mi pokoj, aby som prijal to, čo zmeniť nemôžem, odvahu, aby som zmenil to, čo zmeniť môžem, a múdrosť, aby som vedel odlíšiť jedno od druhého.

Biela mágia Logo

Zasej myšlienku a zožneš čin; Zasej čin a zožneš zvyk; Zasej zvyk a zožneš charakter; Zasej charakter a zožneš osud.

 • 7 krokov, s ktorými sa dá dosiahnuť takmer všetko!
 • Šport a chudnutie: Nezačínajte vo fitness centre, ale doma!
 • Bod 8: Vedieť povedať NIE!


 • 7krokov

  s ktorými sa dá dosiahnuť takmer všetko!

      1. Najskôr si vytvorte vízie! Bez vízií to nebude fungovať! Vráťte sa naspäť k svojmu zošitu, do ktorého ste si zapísali svoje ciele (ak ho ešte stále nemáte, zoberte teraz papier vo formáte A4 a neskôr si ho nalepte do zošita!). Vytlačte si z internetu športovcov, filmové hviezdy alebo celebrity, ktoré vás inšpirujú, a pri ktorých si poviete "wau, takto chcem vyzerať, to je to, čo chcem dosiahnuť!" (u mňa je to Jean Claude Van Damme a Michael Jai White). Nalepte si ich do svojho zošita, na papier A4 alebo na nástenku vízií! Urobte to hneď teraz.

      2. Ujasnite si dôvod! Bez hlbokého a dobrého "prečo" sa to nepodarí! Čím jasnejší a hlbší dôvod je váš dôvod, tým jasnejšie je aj to, že svoj cieľ dosiahnete. Najlepšie je poradiť sa aj s ostatnými, ale musí sa to dotýkať vášho srdca! Napríklad jedna žena, ktorá má za sebou už dva pôrody a je teraz sama, chce byť znovu vo forme a vyzerať ako Michelle Lewin. Prečo? Aby zbalila bohatého muža? To je príliš málo… Aby ohúrila priateľov… nie! Aby bola zdravá… bla bla bla… Aby bola príkladom pre svoje deti! Áno, super! Aby motivovala iné matky a aby im ukázala, že to ide. Áno! Ale musí to vychádzať zo srdca. Ak by táto žena povedala: "Ostatní ľudia sú mi ukradnutí, motivovať deti a iné matky považujem za hlúpe…" tak potom musí človek hľadať ďalej. Možno, aby mala na Instagrame 1 milión followerov alebo aby sa svojou postavou prezentovala v časopise PlayBoy :-)… Nezáleží na tom, čo to je, dôvod musí byť hlboký a jasný!

      3. Naplánujte si dosiahnuteľné, merateľné ciele a kroky. Napríklad schudnúť 1 kilo týždenne, zvládnuť 30 klikov za 30 dní (podľa toho, ako ste fit!). Svoj tréning alebo ciele musíte začleniť do svojho každodenného života! Začnite trénovať s vlastnou váhou, cvičiť jogu alebo 5 Tibeťanov alebo chodiť na dlhšie prechádzky. Musia tu byť merateľné malé krôčiky, ktoré zapadnú do vášho každodenného života! Napríklad jazdiť do práce na bicykli! Ísť po schodoch namiesto výťahu!

  Dávajte si len krátkodobé ciele, ktoré dokážete v pohode zvládnuť. Väčšinou to totiž vyzerá takto: Človek ide do fitness a urobí tam približne 2 - 5 tréningových jednotiek, ktoré sú na neho príliš. Ochorie alebo ho to úplne demotivuje a už nikdy viac na tréning nepôjde…

  Dlhodobo budeme robiť len to, čo nám robí radosť a baví nás to. Preto je veľmi dôležité mať aj správne vnútorné nastavenie. Napríklad pri joge. Ak si určíte, že za istý čas musíte zvládnuť určité pozície alebo cvičenia tak, ako sú znázornené v knihe, nebudete mať z cvičenia jogy radosť! A nie je to pre vás ani žiadna odmena! Naopak, joga sa stane ďalším stresovým faktorom! Dajte si ciele, ktoré nie sú príliš ťažké, ale ani príliš ľahké na to, aby ste ich dosiahli.

  4. Prizvite k tomu aj niekoho, kto bude na vás dohliadať alebo spojencov! Porozprávajte sa o svojom cieli s niekým, kto vám fandí alebo je vašim dobrým priateľom. Táto osoba by vás mala kontrolovať. Napríklad nech vám každý deň zavolá a spýta sa vás: "Cvičil si?" Keď viete, že vám niekto každé ráno alebo večer zavolá, alebo že sa vás niekto pri raňajkách opýta: "No, koľko vážiš?", tak potom budete cvičiť ešte aj pred spaním! Najlepšie je, keď sa k vám kamarát aj pridá, ale aj kontrola cez telefón alebo Facebook bohato stačí :-). Ja s Jarom lezieme Marion dosť na nervy :-). Marion veľmi často napríklad povie: "Dala by som si zmrzlinu alebo croissant." A my sa na ňu pozrieme a povieme: "Čo, croissant? Čo, zmrzlinu?" Pohľadom by nás najradšej zabila :-). Ale potom sa poďakuje… Veľmi často večer ešte poviem: "poď dáme si ešte vonku jedno malé koliečko"… ona povie: "Čo, vieš ako je neskoro?? a ešte k tomu aj prší!" "No a...?" je moja odpoveď. "Nemusíš ísť…" A potom so mnou predsa len ide :-)… Pochopte ma správne, na mojej žene sa mi páči každé kilo, ale ona chce schudnúť a my ju v tom podporujeme. Ona ma tiež podporuje zase v iných veciach, v ktorých nie som dobrý… Nehovorte o svojich cieľoch s ľuďmi, ktorí sú negatívni!!!

      5. Zhromažďujte informácie k danej téme, čítajte alebo pozerajte. Navštívte semináre. Či už je to business, meditácia alebo telo, vždy sa nájde niečo, čo sa ešte môžete naučiť. To zaistí 2 veci:
  1 Vyhnete sa chybám, čo vám ušetrí veľmi veľa času a energie! 2 Tým, že sa budete zaoberať touto témou, zostanete motivovaní!!!

      6. Spoznajte ľudí, ktorí sú v tejto oblasti dobrí. Človek sa od iných ľudí naučí vždy viac ako z knihy! A taká osoba vám môže povedať aj to, ktoré knihy sú dobré, a ktoré nie. Čo v praxi funguje, čo nie. Takýto človek alebo mentor vám dokáže ušetriť veľa času a energie! A uvidíte aj to, že aj on je iba človek s chybami a problémami. Poviete si: "Takže, ak to dokázal on, tak prečo by som to nemohol dokázať aj ja?!" Odrazu sa z nereálnej vízie stane reálny cieľ. Dokážete to!

      7. Opakujte týchto 6. krokov !!! Po dvoch týždňoch znovu pracujte na svojej vízii, vytlačte si nové fotky do svojej peňaženky, porozmýšľajte o svojom dôvode, dopíšte k tomu ešte jeden ďalší dôvod. Potom si naplánujte ďalšie malé kroky, porozprávajte sa so spojencami a informujte sa o možných zmenách. Napríklad už som dosť schudol, teraz sa budem viac koncentrovať na budovanie svalov. Takže môj spojenec sa ma už nebude pýtať na moju váhu, ale na to, ako sa zlepšili moje výkony. Koľko klikov zvládnem… Prečítajte si na túto tému aj novú knihu a pokúste sa nájsť niekoho, kto je v tejto oblasti lepší. Prostredníctvom seminárov, prednášok…

  Pavol Malenký Dosiahnuť ciele

  Šport a chudnutie

  Nezačínajte vo fitness centre, ale doma!

  Dlhšie prechádzky! Nainštalujte si aplikáciu Stepz a počas celého dňa si počítajte kroky. Choďte na príjemnú prechádzku. Potom sa pozrite na to, koľko krokov ste urobili. Z tohto čísla si vypočítajte týždenný cieľ. Zámerne tu nepíšem žiadne čísla. To je individuálne. Niekto, kto má 70 rokov a veľa chorôb, bude mať úplne iné možnosti a ciele ako 23-ročná zdravá žena, ktorá chce schudnúť… Raz za mesiac zvýšte svoj cieľ. Keď to bude pre vás už príliš ľahké, tak začnite behať.

  Yoga. Raz do dňa začnite cvičiť Pozdrav Slnku (1-krát), potom "dávku" pomaly zvyšujte. Jeden deň môžete cvičiť Pozdrav Slnku a v iný deň 5 Tibeťanov. Určite to zvládne každý, tak časovo, ako aj fyzicky! Dôležité je to, aby ste to robili každý deň. Počet opakovaní si potom zvýšite sami od seba, pretože sa budete po cvičení cítiť dobre. Potrebujete na to priestor 1 x 2 metre, čo má každý… Ak je niekto naozaj chorý, môže začať s cvičeniami od Norbekova. Trvajú približne 10 - 15 minút a zvládne ich aj 80-ročná žena. Pri cvičení sa prosím zľahka usmievajte!! Je to dôležité!!! :-)

  Keď budete chodiť na prechádzky už niekoľko mesiacov alebo rokov, predlžovať ich a teraz cvičíte pravidelne aj jogu (nezáleží na tom, ako dlho, ide o pravidelnosť!!!), môžete si k tomu pridať ešte aj niečo iné. Odporúčam 3 cvičenia z knihy Tréning väzňa, od Paula Wade. Opäť k tomu nepotrebujete okrem trošku priestoru a svojho tela vôbec nič! Odporúčam kliky (ak niekto nezvládne žiadne, môžete ich robiť na šikmo alebo na kolenách: je to popísané v knihe!), zhyby (opäť v knihe sú jednoduchšie varianty) a statické cviky na brucho. Začnite pomaly! Ide tu opäť o pravidelnosť, nie o to, aby ste sa zničili.

  Tí ktorí hovoria: "Ale ja nemám ani tých 20 minút.", tým poviem, že je to výhovorka! Každý má 20 minút, aby pre svoje telo niečo urobil. Čo by ste povedali niekomu, kto vám povie, že nemá čas na to, aby sa najedol a napil… Smiali by ste sa. Nebude dlho žiť a nebude dlho zdravý. S pohybom je to rovnaké. Sme konštruovaní tak, že naše telo potrebuje pohyb! Potrebujeme sa hýbať rovnako, ako potrebujeme jesť a piť. Len rozpad tela bez pohybu alebo s príliš malým pohybom je o niečo pomalší, ako bez jedla. To je všetko. Ak naozaj máte prácu, v ktorej pracujete 14 hodín denne, dajte výpoveď! Po pár rokoch, so syndrómom vyhorenia, infarktom alebo rakovinou, tam budete musieť aj tak skončiť! A nemusím byť žiadnym voodoo kňazom na to, aby som to vo vašej budúcnosti videl! V prípade, že vaša vlastná firma toho od vás veľa vyžaduje, odporúčam vám knihu: Cesta k úspešnému podnikaniu. Odporúčam ju ako audioknihu, šetrí to čas! Považujem za nezmysel, opakovať tu myšlienky z knihy. Celkom jasne je tam ukázaná cesta, čo musíte urobiť na to, aby ste úspešne viedli svoj vlastný podnik a nezničili ste sa pritom.

  Pre motiváciu sa vrátim naspäť ku knihe alebo k zošitu, do ktorého ste si zapísali svoje ciele. Veľmi dobre vám poslúži aj tento motivačný diár. Nalepte si tam fotky športovcov / športovkýň a / alebo hollywoodskych hviezd, pri ktorých si poviete: "Áno, takto chcem vyzerať." Dôležité: Nedávajte si žiadne časové limity, ale spomeňte si vždy na to, aký je váš fyzický cieľ! Vytvorte si nástenku snov. Pomôže vám to nezabudnúť na svoje ciele, rovnako ako vám ich pripomenie aj váš zošit s cieľmi!

  Náhoda je len zákonitý dôsledok našich nekontrolovaných myšlienok. Rigden Jappo

  Bod 8: Vedieť povedať NIE!

  Vždy, keď niečomu povieme áno, povedzme nie niečomu inému.

  7 bodov je tu podrobne popísaných, ale napadlo nás, že by sme k nim mohli dopísať ešte aj ôsmy bod. A síce, vždy keď niečomu povieme áno, povedzme nie niečomu inému. Vždy, keď chcete dosiahnuť nejaký cieľ, musíte byť schopní povedať nie niekomu inému. Kým športujete, nemôžete sa učiť atď. Musíte si prejsť priebeh svojho dňa a spýtať sa sami seba, či určité veci, ktorým venujem svoj čas, sú skutočne také dôležité, že tam musím byť. To ešte neznamená, že človek má zabudnúť na svojich priateľov, ale musí vedieť povedať aj nie, aby mohol povedať áno iným veciam. Ak ste sa do dnešného dňa nevenovali žiadnemu športu a chcete to zmeniť, tak potom musíte byť schopní povedať nie nejakej inej činnosti.

  Zvlášť, pokiaľ ide o rodinu, či priateľov alebo šéfa, si to nie vyžaduje aj veľa odvahy. Toto nie musí mať aj zmysel. Povedať, že tak nebudem chodiť do práce, by bolo zlým prístupom. Sú všetky činnosti skutočne také dôležité, že ich musím robiť? Existuje toľko ľudí, ktorí pri spätnom pohľade na deň zistia, že vlastne vôbec nič neurobili. Zaháľanie a leňošenie nám nič neprináša, napriek tomu to robíme, ale prečo?

  Naše Ja nie je len racionálne, máme aj naše podvedomie a keď vedome vieme, že by sme nemali fajčiť, ale naše podvedomie je nevedome proti tomu, vyhráva vždy podvedomie. Naše podvedomie hovorí vždy prostredníctvom obrázkov a emócií. To znamená, že potrebujeme nové obrázky, nové emócie, aby sme nášmu podvedomiu dodali odvahu na preprogramovanie sa. Hovorím nie fajčeniu, ale áno meditácii... musím si najskôr predstaviť to, čo chcem dosiahnuť. Potrebujem nový obrázok pre moje nové Ja. Musím sa stotožniť s týmto novým obrazom seba samého a spojiť sa s ním. Ak k tebe príde kamarát a ponúkne ti cigaretu, potom musíš povedať: „Nie, som nefajčiar." Ako prvé si musíte predstaviť, že je to už pravda, že ste nefajčiarom, aby to fungovalo, pretože inak budete robiť to, čo ste robili vždy. Teda siahnete po cigarete. Kvôli stresu alebo niečomu podobnému... „Nechcem cigaretu, ja som nefajčiar." "Dnes sa s tebou alebo s vami nemôžem stretnúť, idem do fitka." Musí vám byť jasné, čo chcete a prečo to chcete a pritom vám pomôže meditácia, vizualizácia a hypnóza.

  Header Foto Dosiahnuť ciele: Schudnúť, pravidelne športovať. iStockPhoto.com I pmalenky I LuckyBusiness I Alessandro Biascioli

  Biela mágia úspešne & osobne

  Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

  Pavol MalenkýHudba & mágia & mystika

  Internationale IT und Lebensberatung

  Pavol Malenký
  Espenauer Straße 10
  342 46 Vellmar
  Nemecko
  Mobil: +49 (0)160 95813493
  Mobil: +421 (0)902 734 483
  ObscureMyEmail

  Ten, kto sa spolieha na vnútorné poznanie, má pravú múdrosť! (I.M. Danilov)

  © 2018-2024 Pavol Malenký I Daghan-Malenky GmbH I Internationale IT und Lebensberatung

  Marion Daghan-Malenky I Magierin Damona

  Investícia do vlastných vedomostí je najlepšou investíciou. Kúp si našu knihu!