Dosiahnite svoje ciele bezpečne a konečne!
Ako dosiahnuť svoje ciele: Schudnúť, pravidelne športovať. iStockPhoto.com I pmalenky I LuckyBusiness
  •  
  • Mobil: +49 160 95813493 E-mail 0

Schudnúť, pravidelne športovať.

7 krokov, s ktorými sa dá dosiahnuť 😎 takmer všetko!

    1. Najskôr si vytvorte vízie! Bez vízií to nebude fungovať! Vráťte sa naspäť k svojmu zošitu, do ktorého ste si zapísali svoje ciele (ak ho ešte stále nemáte, zoberte teraz papier vo formáte A4 a neskôr si ho nalepte do zošita!). Vytlačte si z internetu športovcov, filmové hviezdy alebo celebrity, ktoré vás inšpirujú, a pri ktorých si poviete "wau, takto chcem vyzerať, to je to, čo chcem dosiahnuť!" (u mňa je to Jean Claude Van Damme a Michael Jai White). Nalepte si ich do svojho zošita, na papier A4 alebo na nástenku vízií! Urobte to hneď teraz.

    2. Ujasnite si dôvod! Bez hlbokého a dobrého "prečo" sa to nepodarí! Čím jasnejší a hlbší dôvod je váš dôvod, tým jasnejšie je aj to, že svoj cieľ dosiahnete. Najlepšie je poradiť sa aj s ostatnými, ale musí sa to dotýkať vášho srdca! Napríklad jedna žena, ktorá má za sebou už dva pôrody a je teraz sama, chce byť znovu vo forme a vyzerať ako Michelle Lewin. Prečo? Aby zbalila bohatého muža? To je príliš málo… Aby ohúrila priateľov… nie! Aby bola zdravá… bla bla bla… Aby bola príkladom pre svoje deti! Áno, super! Aby motivovala iné matky a aby im ukázala, že to ide. Áno! Ale musí to vychádzať zo srdca. Ak by táto žena povedala: "Ostatní ľudia sú mi ukradnutí, motivovať deti a iné matky považujem za hlúpe…" tak potom musí človek hľadať ďalej. Možno, aby mala na Instagrame 1 milión followerov alebo aby sa svojou postavou prezentovala v časopise PlayBoy :-)… Nezáleží na tom, čo to je, dôvod musí byť hlboký a jasný!

    3. Naplánujte si dosiahnuteľné, merateľné ciele a kroky. Napríklad schudnúť 1 kilo týždenne, zvládnuť 30 klikov za 30 dní (podľa toho, ako ste fit!). Svoj tréning alebo ciele musíte začleniť do svojho každodenného života! Začnite trénovať s vlastnou váhou, cvičiť jogu alebo 5 Tibeťanov alebo chodiť na dlhšie prechádzky. Musia tu byť merateľné malé krôčiky, ktoré zapadnú do vášho každodenného života! Napríklad jazdiť do práce na bicykli! Ísť po schodoch namiesto výťahu!

Dávajte si len krátkodobé ciele, ktoré dokážete v pohode zvládnuť. Väčšinou to totiž vyzerá takto: Človek ide do fitness a urobí tam približne 2 - 5 tréningových jednotiek, ktoré sú na neho príliš. Ochorie alebo ho to úplne demotivuje a už nikdy viac na tréning nepôjde…

Dlhodobo budeme robiť len to, čo nám robí radosť a baví nás to. Preto je veľmi dôležité mať aj správne vnútorné nastavenie. Napríklad pri joge. Ak si určíte, že za istý čas musíte zvládnuť určité pozície alebo cvičenia tak, ako sú znázornené v knihe, nebudete mať z cvičenia jogy radosť! A nie je to pre vás ani žiadna odmena! Naopak, joga sa stane ďalším stresovým faktorom! Dajte si ciele, ktoré nie sú príliš ťažké, ale ani príliš ľahké na to, aby ste ich dosiahli.

    4. Prizvite k tomu aj niekoho, kto bude na vás dohliadať alebo spojencov! Porozprávajte sa o svojom cieli s niekým, kto vám fandí alebo je vašim dobrým priateľom. Táto osoba by vás mala kontrolovať. Napríklad nech vám každý deň zavolá a spýta sa vás: "Cvičil si?" Keď viete, že vám niekto každé ráno alebo večer zavolá, alebo že sa vás niekto pri raňajkách opýta: "No, koľko vážiš?", tak potom budete cvičiť ešte aj pred spaním! Najlepšie je, keď sa k vám kamarát aj pridá, ale aj kontrola cez telefón alebo Facebook bohato stačí :-). Ja s Jarom lezieme Marion dosť na nervy :-). Marion veľmi často napríklad povie: "Dala by som si zmrzlinu alebo croissant." A my sa na ňu pozrieme a povieme: "Čo, croissant? Čo, zmrzlinu?" Pohľadom by nás najradšej zabila :-). Ale potom sa poďakuje…

    5. Zhromažďujte informácie k danej téme, čítajte alebo pozerajte. Navštívte semináre. Či už je to business, meditácia alebo telo, vždy sa nájde niečo, čo sa ešte môžete naučiť. To zaistí 2 veci:

  1. Vyhnete sa chybám, čo vám ušetrí veľmi veľa času a energie!
  2. Tým, že sa budete zaoberať touto témou, zostanete motivovaní!!!

    6. Spoznajte ľudí, ktorí sú v tejto oblasti dobrí. Človek sa od iných ľudí naučí vždy viac ako z knihy! A taká osoba vám môže povedať aj to, ktoré knihy sú dobré, a ktoré nie. Čo v praxi funguje, čo nie. Takýto človek alebo mentor vám dokáže ušetriť veľa času a energie! A uvidíte aj to, že aj on je iba človek s chybami a problémami. Poviete si: "Takže, ak to dokázal on, tak prečo by som to nemohol dokázať aj ja?!" Odrazu sa z nereálnej vízie stane reálny cieľ. Dokážete to!

    7. Opakujte týchto 6. krokov !!! Po dvoch týždňoch znovu pracujte na svojej vízii, vytlačte si nové fotky do svojej peňaženky, porozmýšľajte o svojom dôvode, dopíšte k tomu ešte jeden ďalší dôvod. Potom si naplánujte ďalšie malé kroky, porozprávajte sa so spojencami a informujte sa o možných zmenách. Napríklad už som dosť schudol, teraz sa budem viac koncentrovať na budovanie svalov. Takže môj spojenec sa ma už nebude pýtať na moju váhu, ale na to, ako sa zlepšili moje výkony. Koľko klikov zvládnem… Prečítajte si na túto tému aj novú knihu a pokúste sa nájsť niekoho, kto je v tejto oblasti lepší. Prostredníctvom seminárov, prednášok…

Pavol Malenký Šport Motivácia

Foto © Pavol Malenky

Veľmi často večer ešte poviem: "poď dáme si ešte vonku jedno malé koliečko"… ona povie: "Čo, vieš ako je neskoro?? a ešte k tomu aj prší!" "No a...?" je moja odpoveď. "Nemusíš ísť…" A potom so mnou predsa len ide :-)… Pochopte ma správne, na mojej žene sa mi páči každé kilo, ale ona chce schudnúť a my ju v tom podporujeme. Ona ma tiež podporuje zase v iných veciach, v ktorých nie som dobrý…

Šport a chudnutie: Nezačínajte vo fitness centre, ale doma!

  • Dlhšie prechádzky! Nainštalujte si aplikáciu Stepz a počas celého dňa si počítajte kroky. Choďte na príjemnú prechádzku. Potom sa pozrite na to, koľko krokov ste urobili. Z tohto čísla si vypočítajte týždenný cieľ. Zámerne tu nepíšem žiadne čísla. To je individuálne. Niekto, kto má 70 rokov a veľa chorôb, bude mať úplne iné možnosti a ciele ako 23-ročná zdravá žena, ktorá chce schudnúť… Raz za mesiac zvýšte svoj cieľ. Keď to bude pre vás už príliš ľahké, tak začnite behať.
  • Joga. Raz do dňa začnite cvičiť Pozdrav Slnku (1-krát), potom "dávku" pomaly zvyšujte. Jeden deň môžete cvičiť Pozdrav Slnku a v iný deň 5 Tibeťanov. Určite to zvládne každý, tak časovo, ako aj fyzicky! Dôležité je to, aby ste to robili každý deň. Počet opakovaní si potom zvýšite sami od seba, pretože sa budete po cvičení cítiť dobre. Potrebujete na to priestor 1 x 2 metre, čo má každý… Ak je niekto naozaj chorý, môže začať s cvičeniami od Norbekova. Trvajú približne 10 - 15 minút a zvládne ich aj 80-ročná žena. Pri cvičení sa prosím zľahka usmievajte!! Je to dôležité!!!
Keď budete chodiť na prechádzky už niekoľko mesiacov alebo rokov, predlžovať ich a teraz cvičíte pravidelne aj jogu (nezáleží na tom, ako dlho, ide o pravidelnosť!!!), môžete si k tomu pridať ešte aj niečo iné. Odporúčam 3 cvičenia z knihy Tréning väzňa, od Paula Wade. Opäť k tomu nepotrebujete okrem trošku priestoru a svojho tela vôbec nič! Odporúčam kliky (ak niekto nezvládne žiadne, môžete ich robiť na šikmo alebo na kolenách: je to popísané v knihe!), zhyby (opäť v knihe sú jednoduchšie varianty) a statické cviky na brucho. Začnite pomaly! Ide tu opäť o pravidelnosť, nie o to, aby ste sa zničili.
Tí ktorí hovoria: "Ale ja nemám ani tých 20 minút.", tým poviem, že je to výhovorka! Každý má 20 minút, aby pre svoje telo niečo urobil. Čo by ste povedali niekomu, kto vám povie, že nemá čas na to, aby sa najedol a napil… Smiali by ste sa. Nebude dlho žiť a nebude dlho zdravý. S pohybom je to rovnaké. Sme konštruovaní tak, že naše telo potrebuje pohyb! Potrebujeme sa hýbať rovnako, ako potrebujeme jesť a piť. Len rozpad tela bez pohybu alebo s príliš malým pohybom je o niečo pomalší, ako bez jedla. To je všetko. Ak naozaj máte prácu, v ktorej pracujete 14 hodín denne, dajte výpoveď! Po pár rokoch, so syndrómom vyhorenia, infarktom alebo rakovinou, tam budete musieť aj tak skončiť! A nemusím byť žiadnym voodoo kňazom na to, aby som to vo vašej budúcnosti videl! V prípade, že vaša vlastná firma toho od vás veľa vyžaduje, odporúčam vám knihu: Cesta k úspešnému podnikaniu. Odporúčam ju ako audioknihu, šetrí to čas! Považujem za nezmysel, opakovať tu myšlienky z knihy. Celkom jasne je tam ukázaná cesta, čo musíte urobiť na to, aby ste úspešne viedli svoj vlastný podnik a nezničili ste sa pritom.

Pre motiváciu sa vrátim naspäť ku knihe alebo k zošitu, do ktorého ste si zapísali svoje ciele. Veľmi dobre vám poslúži aj tento motivačný diár. Nalepte si tam fotky športovcov / športovkýň a / alebo hollywoodskych hviezd, pri ktorých si poviete: "Áno, takto chcem vyzerať." Dôležité: Nedávajte si žiadne časové limity, ale spomeňte si vždy na to, aký je váš fyzický cieľ! Vytvorte si nástenku snov. Pomôže vám to nezabudnúť na svoje ciele, rovnako ako vám ich pripomenie aj váš zošit s cieľmi!
Maj veľké ciele vždy pred očami a stanú sa veľkými činmi!
Buddha

Bod 8: Vedieť povedať NIE!

7 bodov je tu podrobne popísaných, ale napadlo nás, že by sme k nim mohli dopísať ešte aj ôsmy bod. A síce, vždy keď niečomu povieme áno, povedzme nie niečomu inému. Vždy, keď chcete dosiahnuť nejaký cieľ, musíte byť schopní povedať nie niekomu inému. Kým športujete, nemôžete sa učiť atď. Musíte si prejsť priebeh svojho dňa a spýtať sa sami seba, či určité veci, ktorým venujem svoj čas, sú skutočne také dôležité, že tam musím byť. To ešte neznamená, že človek má zabudnúť na svojich priateľov, ale musí vedieť povedať aj nie, aby mohol povedať áno iným veciam. Ak ste sa do dnešného dňa nevenovali žiadnemu športu a chcete to zmeniť, tak potom musíte byť schopní povedať nie nejakej inej činnosti.

Zvlášť, pokiaľ ide o rodinu, či priateľov alebo šéfa, si to nie vyžaduje aj veľa odvahy. Toto nie musí mať aj zmysel. Povedať, že tak nebudem chodiť do práce, by bolo zlým prístupom. Sú všetky činnosti skutočne také dôležité, že ich musím robiť? Existuje toľko ľudí, ktorí pri spätnom pohľade na deň zistia, že vlastne vôbec nič neurobili. Zaháľanie a leňošenie nám nič neprináša, napriek tomu to robíme, ale prečo?

Naše Ja nie je len racionálne, máme aj naše podvedomie a keď vedome vieme, že by sme nemali fajčiť, ale naše podvedomie je nevedome proti tomu, vyhráva vždy podvedomie. Naše podvedomie hovorí vždy prostredníctvom obrázkov a emócií. To znamená, že potrebujeme nové obrázky, nové emócie, aby sme nášmu podvedomiu dodali odvahu na preprogramovanie sa. Hovorím nie fajčeniu, ale áno meditácii... musím si najskôr predstaviť to, čo chcem dosiahnuť. Potrebujem nový obrázok pre moje nové Ja. Musím sa stotožniť s týmto novým obrazom seba samého a spojiť sa s ním. Ak k tebe príde kamarát a ponúkne ti cigaretu, potom musíš povedať: „Nie, som nefajčiar." Ako prvé si musíte predstaviť, že je to už pravda, že ste nefajčiarom, aby to fungovalo, pretože inak budete robiť to, čo ste robili vždy. Teda siahnete po cigarete. Kvôli stresu alebo niečomu podobnému... „Nechcem cigaretu, ja som nefajčiar." "Dnes sa s tebou alebo s vami nemôžem stretnúť, idem do fitka." Musí vám byť jasné, čo chcete a prečo to chcete a pritom vám pomôže meditácia, vizualizácia a hypnóza.

Header obrázok Ako dosiahnuť svoje ciele: Schudnúť, pravidelne športovať. iStockPhoto.com I pmalenky I LuckyBusiness

Meditácia .MP3

Prvé meditácie

Meditácia pre začiatočníkov aj pokročilých .mp3 je dlhá 17 minút a je vhodná najmä pre prvé meditácie.

Na začiatku je meditatívna gitara s úvodom, ktorý vysvetľuje, čo je to meditácia. Potom nasleduje druhá časť s ďalším gitarovým sprievodom s afirmáciami.

Afirmácie sú myšlienkové vzorce, prostredníctvom ktorých vytvárame naše každodenné pozitívne prežitky a upevňujeme nové pozitívne myšlienkové vzorce.

Potom nasleduje hlboká relaxácia s kolážou rôznych zvukov prírody... Užite si to! A krásne meditácie.

„Život človeka je to, čo z neho urobia jeho myšlienky.“

Hudba a slová sú síce zvuky, ale prostredníctvom nich je možné vytvoriť aj ticho, pokoj a pohodu. Naučiť sa meditovať je veľmi ľahké. Nechajte sa len viesť.

V tejto meditácii je obsiahnutých 30 rokov našich skúseností s meditáciami, hypnózou a tranzom!

Vypočuj si najlepšiu vedenú meditáciu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoje meditácie, rovnováhu a sebapoznanie!

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Pavol Malenký

Meditácia je technika, s ktorou sa učíme kontrolovať svoje myšlienky. Porozumieť pocitom a spoznať seba samého. Všetci chceme byť šťastní. Napriek modernej technike a všetkému pokroku sú dnes ľudia ešte vo väčšom strese, ako kedykoľvek predtým, a nie sú práve najšťastnejší.

Pavol Malenký
Skúsenosti
Mobil: +49 160 9581 3493
E-mail: pmalenky@me.com

Mgr. Monika Slivová
Mobil SK: +421 902 734 483
E-mail:
bielamagia@me.com

Si tým, čím je tvoja najhlbšia, poháňajúca túžba. Aká je tvoja túžba, taká je tvoja vôľa. Aká je tvoja vôľa, také sú tvoje činy. Aké sú tvoje činy, taký je tvoj osud.

Biela mágia je životný štýl, ktorý začína tam, kde končí strach. Ver svojmu srdcu, ver svojej ceste a ver svojim skúsenostiam!

© 2018 2022 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Magierin Damona I Skúsenosti